Про регіон

Захар Беркут. Номери
Захар Беркут. Номери

Туристичний комплекс «Захар Беркут» розташований в серці Карпат, в с. Волосянка, за 6 км. від гірськолижного курорту Славське.
Славське — відоме карпатське селище-гірськолижний курорт на Сколівщині (Львівщина), розташоване у мальовничій долині річок Опір та Славка на висоті 501 м. над рівнем моря. Природне розташування хребтів Бескид і Горганів навколо Славського створило унікальний мікроклімат, який забезпечує постійну безвітряну погоду з великою кількістю сніжних опадів узимку і стабільним утриманням снігу майже до квітня місяця.

Назву селищу Славське дала річка Славка, притока Опору, що тут протікає. Справді, «славних» подій з цією місцевістю пов’язано багато. «Славними» називали воїнів князя Святослава, що загинув тут, в Бескидах, у 1015 році від рук свого брата Святополка, а його воїни оселилися тут після смерті князя. На цій же річці дружинники Захара Беркута билися зі степовиками хана Батия в 1241-му, і знищили це військо завдяки велетенському каменю, що перекрив її русло. А в сусідньому селі Тухля, є пам’ятник і, кажуть, навіть могила Захара Беркута. А от перша письмова згадка про поселення датується 1483 роком.

історія катання на лижах у Славську починається ще з позаминулого століття. Легенди краю розповідають, що з 1820- 1830-х років австрійські підприємці, яким належали навколишні ліси та гори, родини Ґрьодль і Шмідт, спорудили перші гірськолижні витяги і трампліни на горі Погар. На жаль, точних даних про це немає. Достеменно відомо, що розвиток Славська як курорту розпочався в кінці ХІХ ст., чому сприяло прокладання залізниці зі Львова до Мукачева у 1887 р.
Новий гірськолижний курорт Карпати отримали на початку ХХ ст. – на Погарі працював підйомник на кінній тязі. Коні ходили по колу навколо великого колеса, на яке був намотаний трос з прив’язаними до нього саньми – залишки цього пристрою було видно ще півстоліття тому. В 20-30 роки минулого століття гірськолижний курорт Славське називали Закопане Східних Бескидів. У
1930-ті потік любителів катання на лижах у Славську став таким значним, що на вихідних у напрямку Славського пускали додаткові поїзди – їх називали «лижі-бридж». Для лиж у поїздах влаштовувалися окремі відсіки.
А найбільшого розвитку як гірськолижний курорт Славське набуло у 1970-х — 1980-х роках, коли було споруджено понад 10 витягів та засновано спортивні гірськолижні школи.
Нове дихання гірськолижний курорт Славське отримав у 2005 році – у Волосянці біля Славська відрився новий гірськолижний комплекс «Захар Беркут». На горі Високий Верх було встановлено найдовшу в Україні канатно-крісельну дорогу та три бугельні витяги довжиною 700, 750 і 800 м та мультиліфт для дітей.

Своєю назвою ми також зобов’язані герою історичного минулого нашого краю, герою однойменної повісті І. Франка, місцевому громадському ватажку, що був водночас і знахарем, а історія пам’ятає, як громада на чолі із Захаром Беркутом змогла сім століть тому власними силами не лише зупинити багатотисячне монгольське військо, а й знищити його. У цьому їм допомогли мужність, згуртованість, кмітливість і навіть сама природа рідного краю.
В нашому туристичному комплексі ми пишаємось тим, що названі на честь цієї людини-легенди. У щоденній праці злагодженим колективом ми намагаємось діяти так само згуртовано, як колись це робили наші попередники, і так само любимо природу цього Карпатського краю і сподіваємось, що полюбите її і Ви…